Mamy dla Was bardzo dobrą informację na miłe rozpoczęcie tygodnia. Właśnie dowiedzieliśmy się, że chińska firma Xiaomi oficjalnie będzie sprzedawać swoje produkty w naszym pięknym kraju. Na pierwszy ogień idą dwie kamerki Xiaoyi oraz akcesoria, ale jak to się mówi – od czegoś trzeba zacząć. 

„Witaj polsko!” – tymi słowami firma przywitała się z Polską, informując tym samym o oficjalnym wejściu na nasz rynek. Jednak nie wszystko na raz, bo w pierwszej kolejności będziemy mogli kupić dwie kamerki – Yi Action i Yi Home Camera, a także najpotrzebniejsze akcesoria dla tej pierwszej.

PRZECZYTAJ SPROSTOWANIE – Ależ się lud napalił… czyli jak to jest z tym Xiaomi w Polsce

Oficjalnym i wyłącznym polskim dystrybutorem kamerek marki Xiaoyi należącej do Xiaomi jest firma JBTS z siedzibą we Wrocławiu. Warto dodać, że Polska jest pierwszym krajem w Europie, do którego chiński producent Xiaomi zdecydował się oficjalnie wprowadzić swoje produkty. Nie wiem jak Was, ale mnie to niesamowicie cieszy. Może w niedalekiej przyszłości zobaczymy też smartfony, bo Chińczycy już zdążyli pokazać, że potrafią je robić, zachowując przy tym bardzo korzystny stosunek między jakością, a ceną. Dobrym przykładem jest testowany już przez nas Xiaomi Redmi Note 2 i Xiaomi Mi4c czy pokazany ostatnio Xiaomi Redmi 3.

Jest nam niezmiernie miło powitać Was i zaprosić do naszej rodziny. Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. Dzielcie się z nami wszystkim, co powoduje u Was szybsze bicie serca. Każdy film, każde zdjęcie, każdy uśmiech to dla nas powód do dumy i ogromna radość.

– czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Xiaoyi.pl

O kamerce Yi Action też mogliście się sporo dowiedzieć z naszej recenzji . Przypomnę tylko najważniejsze parametry dotyczące tego urządzenia. Osoby, które zdecydują się na zakup mogą liczyć na 16-megapikselową kamerkę z sensorem Sony Exmor R, która umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Energii dostarczy bateria o wielkości 1010 mAh, która schowana jest w dobrze spasowanej i prezentującej się obudowie. Po dokupieniu dodatkowego etui kamerę można zanurzyć w wodzie aż do 40 metrów. W polskiej dystrybucji Xiaomi Yi (lub Yi Action Camera) kosztuje 449 złotych i jest dostępna tylko w kolorze białym.

Yi Action Camera / fot. Xiaoyi
Yi Action Camera / fot. Xiaoyi

 

Druga kamerka Yi Home Camera jest nieco tańsza, bo kosztuje 249 złotych. Różni się tym, że jest przeznaczona do domowo-biurowych zastosowań i monitoringu pomieszczeń. W porównaniu do podobnych kamer może rejestrować filmy w HD 720p. Dodatkowo urządzenie ma szerokokątny obiektyw 111 stopni, dwustronną komunikację audio, detektor ruchu, a nawet podczerwień. To wszystko daje nam możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym, a obraz będziemy mogli podglądać na ekranie naszego smartfona, dzięki specjalnej aplikacji.

Yi Home Camera / fot. Xiaoyi
Yi Home Camera / fot. Xiaoyi

 

Z niecierpliwością czekamy na informacje o kolejnych urządzeniach Xiaomi, które zagoszczą w Polsce. A trzeba przyznać, że jest ich trochę, bo oprócz smartfonów czy tabletów są różnego rodzaju akcesoria i gadżety, gdzie z tych ciekawszych można chociażby wymienić żarówkę Yeelight sterowaną przez Wi-Fi, inteligentną wagę na Bluetooth, czujniki do Smart Home czy… podkładki pod mysz. Sądzę, że to kwestia czasu.

źródło: Yi.pl przez Komputer Świat