Po kilku miesiącach wyczekiwania na najnowszego Androida przez fanów koreańskiego producenta wreszcie doczekali się oni aktualizacji do systemu Android 6.0.1 Marshmallow. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymały dwa smartfony z serii Galaxy S, które nie są tymi najnowszymi. Taki stan rzeczy oznacza też zakończenie beta testów tego oprogramowania, a co za tym idzie udostępnienie już finalnej wersji.

Jak informują zachodnie media, zajmujące się mobilną technologią, Samsung rozpoczął aktualizację dla pierwszych swoich smartfonów do Androida 6.0.1 Marshmallow. W pierwszej kolejności nowe oprogramowanie udostępnione zostało dla Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 edge na rodzimym rynku producenta. W sumie można było się tego spodziewać, że Samsung wystartuje właśnie w Korei Południowej.

Jeśli chodzi o wygląd, to ten już poznaliśmy w ostatni dzień grudnia, w ubiegłym roku, więc nie będę pokazywać go Wam jeszcze raz. Z pewnością każdy z Was już go widział, a jeśli nie to odsyłam do tego wpisu. Nowa wersja zielonego robocika przynosi wiele zmian w interfejsie. Pasek stanu, na którym pojawiają się powiadomienia, jest w kolorze białym, a nie niebieskim jak było w poprzednich wersjach Androida. Zmian doczekały się również niektóre ikony aplikacji.

W tej chwili aktualizacja jest dostępna tylko dla Galaxy S6 i Galaxy S6 edge, ale to tylko zwiastuje szybkie nadejście Marshmallow’a dla Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note 5, przynajmniej w Korei Południowej. Oczywiście nowe oprogramowanie w ciągu kilku tygodni (jak nie dni), zawita na urządzenia w innych regionach. Miejmy nadzieję, że w Polsce pojawi się w miarę szybko. Ponoć nadchodzący tydzień ma minąć pod znakiem aktualizacji Androida 6.0.1 Marshmallow dla urządzeń Samsunga. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy o wszystkich informować.

źródło: SamNews (Twitter), SamMobile