Dla mnie takim idealnym soundbarem, który w zupełności spełniałby moje wymagania jest Yamaha YAS-207, które można kupić za około 1500 złotych. Są też takie modele, które można kupić za równowartość zatankowania samochodu średniej klasy do pełna na pierwszej, lepszej stacji. Jednym z takich tanich soundbarów jest Alfawise XBR-08, który jest teraz w promocji.

Soundbar XBR-08, o którym tutaj piszę to najnowsza propozycja od chińskiej firmy Alfawise (wcześniej mieli też taki model jak BT-200). Wyjątkowo zacznę od ceny, bo to ona pewnie w pierwszej kolejności przyciągnie uwagę. Około 65 dolarów z uwzględnionym rabatem za sprawą kodu rabatowego GBalfXBR-08 i ekspresową wysyłką. Wychodzi więc niecałe 250 złotych. Czego możemy spodziewać się w tej cenie?

Alfawise XBR-08
Alfawise XBR-08 / fot. Alfawise

Soundbar ma niecały metr długości, więc można go położyć przed telewizorem (albo przywiesić na ścianie pod TV), ale najciekawsze w jego budowie jest to, że można też go rozdzielić na dwie części i postawić po obu stronach telewizora. Pozwala na to obecność czterech 52-milimetrowych głośników – po dwa na każdą stronę. Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o moc to każdy z głośników ma 10 W, co łącznie daje 40 W. Nie ma co tego porównywać z droższymi zestawami, ale do małego pokoju i niezbyt dużego telewizora jak znalazł.

Alfawise XBR-08
Alfawise XBR-08 / fot. Alfawise

Alfawise XBR-08 ma Bluetooth 4.2, AUX, mini jack 3,5 mm, złącze optyczne (razem z przewodem w zestawie), a także wejście na USB i kartę pamięci w formacie microSD. Te dwa ostatnie złącza ulokowane zostały na prawym boku, tuż obok przycisków. Do tego dochodzi jeszcze niewielki wyświetlacz z czerwonym podświetleniem i pilot do zdalnego sterowania (swoją drogą, trochę podobny do tych od sprzętu Xiaomi).

Alfawise XBR-08 - przewody
Alfawise XBR-08 – przewody / fot. Alfawise

Ciężko jest jest całkowicie ocenić soundbar nie słysząc tego jak gra, ale być może w najbliższym czasie będzie to możliwe, bo podobno jedna testowa sztuka jest już w drodze. Sam jestem bardzo ciekawy jak tani soundbar z Chin za około dwie i pół stówki jest cokolwiek warty.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj